چطور قهوه خوران حرفه ای در سراسر جهان قهوه خود را آماده می کنند؟

چطور قهوه خوران حرفه ای در سراسر جهان قهوه خود را آماده می کنند؟

SHARE:

ترجمه ای از نوشته ی ملینا لیبرمن سوزان نلسون – اگر هنرِ آماده سازی قهوه چیزی به ما آموخته باشد این است که، راه های مختلفی برای درست کردن قهوه وجود دار...

ترجمه ای از نوشته ی ملینا لیبرمن

سوزان نلسون – اگر هنرِ آماده سازی قهوه چیزی به ما آموخته باشد این است که، راه های مختلفی برای درست کردن قهوه وجود دارد.

از اتیوپی، سرچشمه اولیه قهوه در جهان، تا سرزمین ژاپن، کافی شاپ داران در همه دنیا راه های جدیدی برای دم کردن قهوه پیدا می کنند. اضافه کردنِ مقداری شکلات تلخ وغلیظ، یه ذره تلخی، مقداری آب گازدار – اینها همه قدمهایی در تهیه­ی یک فنجون قهوه­ی خوبه.

ما از چند تا از کافی شاپ دارانِ مورد علاقه امون خواستیم تا طرز تهیه محبوبترین قهوه شون رو به ما بگن، و اینکه اونا چی سفارش می دن وقتی که دیگه یک قهوه­ی معمولی براشون کافی نیست.

پورتلند، اورگان

واتر اَوِنیو کافه(اسم کافی شاپ)، پورتلند

فرقی نداره که شما یک کاپوچینو سفارش بدید و یا هر چیز دیگه ای، در اینجا تیم قهوه سازان همیشه یه دبل اسپرسو و یه آب گازدارخونگی به سفارش شما اضافه میکن. مت میلِتو صاحب قهوه خونه میگه که ” این راهیه که مشتری در کنار نوشیدنی مورد علاقه اش از اسپرسو هم لذت ببره و قدرشو بدونه “. برای شوک کافئین، اسپرسو­یِ ترکیبیِ مخصوصِ کافی شاپ، اِل تورو، رو امتحان کنید.

سائو پائولو، برزیل

به گفته ی ایزابلا راپوسیرا، صاحب آزمایشگاه قهوه و صاحب نظر درمورد هر چیزی که در این کشور کافئین داره، قهوه در واقع ماله برزیله و یک نوشیدنی فقط با داشتن مقداری قهوه در آن می تونه انسان رو به یاد برزیل بندازه. برای مثال می تونیم به قهوه­ی مطبوع شاکِراتو دقت کنیم. راپوسیرا دو چیز بسیار اسیدی، ریسترتوس، آب لیمو و یخ و شکر رو آنقدر مخلوط می کنه تا یخ ریز و تقریبا حل میشه، و بعد این نوشیدنی رو در لیوانهای بلند با آب گازدار سرو می کنه.

فیلادلفیا – پنسیلوانیا

اولتیمو کافه– فیلادلفیا

به مدت ۱۵ سال آرون اولتیمو در فیلادلفیا در سرو کردن قهوه پیشتاز بوده. در این کافی شاپ که هم اسم خودش هم است شما می تونین قهوه های فصلی مثل لآووز از گواتمالا رو سفارش بدید، قهوه ای که به روش قطره ای دم شده، اسپرسو و یا قهوه ای که با فشار هوا دم شده. اولد جورجی سفارش بدید، یک کوکتل قهوه، تا اِک کانگونو کِنیان اسپرسو که با تلخی های قدیمی، آبلیمو، ویه شربت معمولی مخلوط شده و با یخ سروشده رو تجربه کنید. اولتیمو میگه “قهوه مشهور ما اسپرسو­ی نان –ران-آوـ میل” هستش. ” نمی تونم تمام پیچیدگی ها و رمزهایی که قهوه امون رو خاص می کنه بیان کنم .”

کِیپ تَون، آفریقای جنوبی

تروت کافه در کِیپ تَون، آفریقای جنوبی

دیوید دوناد می گفت که “ما در آفریقا هستیم، کشوری که قهوه از اونجا میاد” و توصیه می کرد، که یک مخلوط سیگنیچر رزورِکشون سفارش بدیم، مخلوطی از مغز ها و میوه ها، با یه ذره فندق، گیلاس رسیده و فندق استرالیایی. همچنین گفت که این نوشیدنی شِکر هم لازم نداره.

پاریس، فرانسه

قهوه تلسکوپ ؛ پاریس

عجیبه  که نیکولاس کلِرک، صاحب کافی شاپِ تلسکوپ، اِنقدر عاشق نوزیته است- یک شات اسپرسو، تفت داده شده با باقاله سبز و مقداری خامه یا شیر برای روشنتر شدن نوشیدنی.” البته نویزِته در اصل به معنی فندق هستش “. کلِرک پیشنهاد میکنه که این نوشیدنی کلاسیک رو با یه میان وعده پاریسی مثل تارتین سفارش بدید.

استانبول، ترکیه

کرونوتراپ کافه ؛ استانبول

قهوه ترک بخودی خود یه نوشیدنی است. به گفته­ی عوموت گوک دنیز اگرچه یه نوشیدنی سنتی و قدیمی هستش اما مردم اون رو فراموش کردن. در مغازه کرونوتراپ مهمانان می تونن قهوه ترک رو امتحان کنن، که ترکیبی از دانه های قهوه مکزیکی و سولاوسی است. قهوه ها­ی بسیار باکیفیت که چهار بار، هم زده میشن و بعد با ۱۰ برابر آب داغ مخلوط میشن و دریک ظرف مسی کمی بیشتر از دو دقیقه حرارت می بینن. نتیجه؟ هارمن ترک : یک قهوه­ی سنگین، معطر، تند و شکلاتی. عوموت گوک دِنیز میگه که” ما قهوه قدیمی رو با استاندارهای مخصوص تهیه می کنیم ” و شیرینی ترکیِ استانبولی رو هم درکنارش مزه کنید.

کپنهاگ، دانمارک

کِلَوس تامسِن صاحب  قهوه خانه کالِکتیو همه جور نوشیدنی رو امتحان می کنه، از قهوه سیاهی که  چیزی بهش اضافه نشده گرفته تا کاسکارا سودا. تامسِن می گه که میوه های خشکِ قهوه، در آب داغ خیس داده می شن تا شربتِ مخصوصی تهیه بشه و بعدا گاز هم به آن اضافه می کنند. کی به کوکا کولا نیاز داره وقتی کاسکاریکای تازه داریم؟ واقعا نشاط آوره و تازه هستش، تازه مقداری هم کافئین داره. در  گادتابسوِج، همانجایکه که برای اولین بارتهیه شده، اون رو سفارش بدید. هم تازه هستش، هم نشاط آور و همینطور بهترین جایگزین برای قهوه وقتی که گرمایِ تابستون شروع میشه.

لس انجلس، کالیفرنیا

جی اَند بی کافه؛ لس انجلس

در لس انجلس باریستا چارلز بابینسکی در رستورانهایی قهوه می خوره که به کیفیتِ قهوه بیشتر از سرعت سِرو کردنِ اون اهمیت میدن. قهوه هایِ جالبی مثل بیزنیس اَند پلژر(یه شات اسپرسو که همراه با یک لیوان اسپرسوی سردِ مخلوط شده با بادام خانگی سِرو میشه) با خلاقیت ذاتی و انرژی شهر همخوانی دارن. معمولا میشه باریستا چارلز بابینسکی رو در کنار کانتر رستوران درحالیکه چای گازدارش رو با رازک می خوره پیدا کرد.

نیویورک سیتی، نیو یورک

اِوریمن اسپرسو؛ نیویورک سیتی

با الهام از اسپرسو سودایی که مخصوص مانهاتان هستش – باریستا لونتین، به مشتری هایش یه نوشیدنی تازه، نشاط آور ارائه می ده که شامل کوکتل کِرمداری ازآب گازدار، ال ماکولا تیکیِ تلخ، مخلوط شده با یخ، آبلیموی ساده، ودو شات اسپرسو.” لونتین میگه ما از ( مخلوطی ازدانه ها) با کیفیت چِری کولا استفاده می کنیم”.  “اضافه کردن یه مزه تلخ هم به اون مزه دوست داشتنی رو ایجاد میکنه.”  و ایست ولِیج اسپیشال  یکی از نوشابه های فصلی مخصوص لونتین است.

 توکیو، ژاپن

بیپاند اسپرسو؛ توکیو

کاتسو تاناکا، صاحب کافی شاپِ بیپاند اسپرسو، به خاطرلکه های طبیعیِ اسپرسو بر رویِ فنجونهای کافی شاپ به “ لکه­ی فرشته” معروف است لکه هایی که بخشی از روند آماده کردن قهوه هستند. قهوه ی ویژه ­ی اون دِرتی(کثیف) نام داره که از اسپرسو و مخلوط  شیر سرد و شیرشکلات درست شده و در فنجون های ساده سِرو میشه.

هاوانا، کوبا

اگه در وی جیا بودید به این کافی شاپ سر بزنید و قهوه کاراجیلیو رو سفارش بدید. قهوه خانه دارانی مثل اِلیو هرناندِز، قهوه های محلی کوبا رو دم می کنن و داغ سِرو می کنن. بعضی از مشتریها که دوست دارند شیرین تر باشه با کمی خامه و یا ذره ای شکر اون رو سفارش می دن. و به توصیه­ی هرناندز از شکر قهوه ای استفاده کنید نه سفید، به خاطر مزه اش.

دوبلین،ایرلند

درکافی شاپ ۳اِفِ دوبلین، شکل ومزه جدایی ناپذیرند. این کافی شاپ که صاحبش کولین هارمون است، شاید اولین جایی باشه که منوی اون روی مزه هایی که قبل از غذا سِرو میشن قرار داره. اون میگه دم کرده های مختلفی (ازنیکارا گوئه، کلمبیا و کاستاریکا) در کنار هم سِرو میشن تا دوباره مشتری ها با اسپرسو آشنا بشن. تریو را امتحان کنید، یک عدد دانه ی قهوه که به عنوان اسپرسو دم شده، مقداری قهوه از قهوه ساز و یه ماچیاتو. بهترین چیز آن؟ اینه که با فنجون سرامیکیِ ساختِ ویکلو سرو میشه.

نظرات

وردپرس: 0
دیسکاز: 0