تنها در ۶۰ ثانیه!

تنها در ۶۰ ثانیه!

SHARE:

شاید جالب باشه بدونید سام پنیکس در کافی شاپِ “اِوری مَن اسپرسو” در نیویورک سیتی، آیس کافی رو با اضافه کردن نکتار هلو و آبلیمو و یا سایر مر...

شاید جالب باشه بدونید سام پنیکس در کافی شاپِ “اِوری مَن اسپرسو” در نیویورک سیتی، آیس کافی رو با اضافه کردن نکتار هلو و آبلیمو و یا سایر مرکبات مثل یه کوکتل سِرو میکنه. نوشیدنی شفاف و سبکِ حاصل بسیار نشاط آور و تقریبا مثل چایی هستش – چیزی شبیه قهوه آرنولد پالمر – بدون اثر بد مزه گی دهان بعد از قهوه.
۱ نفر
مواد لازم
۵ اونس قهوه یخ زده
۱ اونس نکتار هلو
۴/۱ اونس آبلیمو
۴/۱ اونس شربت ساده یا شکر
طرز تهیه
همه مواد را در لیوان یا فلاسک ریخته، هم بزنید تا مخلوط بشن و رویِ اون آب لیمو بریزید.
آم پانا، انبه ادویه دار (مزه دار)
دراوایل فصل بهار، در هند، انبه‌ی کال مشتاقان زیادی دارد. سبز، کال، ترش و با پکتین غنی، درهر غذایی برای مزه دادن اضافه میشه.اینجا، انبه جوشانده می شود تا نرم شده و با شکر زرد شیرین، نمک سفید و سیاه تند، انغوزه، و سایر مزه ها که برای رفع تشنگی در شمال هند استفاده میشن. این دستور نوشیدنی اولین بار در نسخه اوت / سپتامبر ۲۰۱۴ “اِسپشیال ایندیا(ویژه‌ی هند) چاپ شده بود.
تهیه برای ۲-۴ نفر
مواد لازم
۳ عدد انبه سبز نرسیده
۲/۱ فنجان شکر زرد یا قهوه ای
۲/۱ قاشق چای خوری فلفل سیاه تازه سایده شده
۴/۱ قاشق چای خوری کالا نمک (نمک سیاه به دلخواه )
۴/۱ قاشق چای خوری هل سایده شده
۴/۱ قاشق چای خوری زیره سبز سایده شده
۸/۱ قاشق چای خوری آنغوزه
۴ فنجان آب سرد
طرزتهیه
انبه را با ۸ فنجان آب بجوشونید، حرارت رو کم و ملایم کنید تا انبه نرم بشه بعد با چاقو خرد کنید. انبه رو داخل بشقاب ریخته و بذارید خنک بشه، پوست کنده و داخل مخلوط کن بریزید و شکر زرد، نمک کالا، هل، زیره، فلفل سیاه و آب رو اضافه کنید تا لطیف بشه. و در انتها اون رو خنک سرو کنید.

پست های جدید
پست های قدیم

نظرات

وردپرس: 0
دیسکاز: 0