وسایل مورد نیاز برای افتتاح یک کافی شاپ

وسایل مورد نیاز برای افتتاح یک کافی شاپ

SHARE:

خیلی ها دوست دارند که کافی شاپ خودشان را داشته باشند. این واقعیت را باید پذیرفت که عملی کردن این کار در ابتدا مقداری هزینه بردار است. قبل از اینکه شرو...

خیلی ها دوست دارند که کافی شاپ خودشان را داشته باشند. این واقعیت را باید پذیرفت که عملی کردن این کار در ابتدا مقداری هزینه بردار است. قبل از اینکه شروع به نوشتن طرح توجیه اقتصادی این کار بکنید باید بدانید چه چیزهایی مورد نیاز شماست.

دستگاه های قهوه اسپرسو

امروزه هیچ کافی شاپی بدون مشتقات قهوه اسپرسو نظیر کاپوچینو و … کامل نیست. مشتری ها صرفاً قهوه ساده سفارش نمی دهند. بلکه محصولاتی مانند اسپرسو، کافه لاته، آمریکانو و موچا را نیز از شما می‌خواهند. برای ارائه این نوشیدنی ها شما به یک قهوه ساز نیاز دارید. یک دستگاه مخصوص برای درست کردن یک قهوه دلچسب. همچنین یک دستگاه برای پودر کردن قهوه اسپرسو. بر خلاف پودر کردن دانه های معمولی قهوه، پودر کردن اسپرسو دارای نکاتی خاص است و نیاز به دستگاه جداگانه دارد. فنجان های مختلف و مخصوص و همچنین ظروف فلزی برای گرم کردن شیر و اضافه کردن آن به قهوه.

دستگاه های قهوه معمولی

برای استفاده به عنوان یک کسب و کار نمی توانید از قهوه ساز های خانگی استفاده کنید و نیاز به یک ابزار حرفه ای تر دارید که بتواند مقدار بیشتری قهوه را دم کند.همچنین برای کافی شاپ نیاز به ماگ های شیک و باکلاس دارید. و البته دستگاهی برای پودر کردن دانه قهوه که بتواند مقدار زیادی قهوه را یکباره پودر کند.

مبلمان

بعضی از کافی شاپ ها صرفا برای گرفتن و بردن قهوه مناسب هستند و محلی برای نشستن ندارند.اگر می‌خواهید افراد بیشتری را جذب کنید باید محل نشستن مشتریان به اندازه کافی مرتب و مناسب باشد. همچنین فضای بیرونی نیز می‌تواند برای چیدن صندلی ها مناسب باشد و طرفداران خودش را دارد.پس آن را دست کم نگیرید.

برق کشی و لوله کشی

هیچ کافی شاپی بدون در نظر گرفتن لوله کشی و برق کشی مناسب موفق نخواهد بود. دستگاه قهوه ساز اسپرسو نیازمند برق کشی خاصی است و همچنین این دستگاه باید بصورت مستقیم به لوله کشی آب متصل باشد. و البته لوله کشی را نیز از یاد نبرید. حتما به خاطر داشته باشید تصویه کننده آب لوله کشی می تواند دلیل برتری طعم قهوه شما نسبت به سایر رقبا باشد.

 

نظرات

وردپرس: 0
دیسکاز: 0