بازاریابی و اهداف ارتباطی برای یک کافی شاپ

بازاریابی و اهداف ارتباطی برای یک کافی شاپ

SHARE:

در کشور آمریکا یک بازار بزرگ برای فروش قهوه وجود دارد و رقابت بسیار سختی نیز در این بازار وجود دارد. کافی شاپ ها بازاریابی و اهداف ارتباطی را به عنوان...

در کشور آمریکا یک بازار بزرگ برای فروش قهوه وجود دارد و رقابت بسیار سختی نیز در این بازار وجود دارد. کافی شاپ ها بازاریابی و اهداف ارتباطی را به عنوان بخشی از استراتژیشان برای ایجاد فاصله با رقیبان قرار می دهند. از جذب مشتریان جدید تا نگه داشتن آنها و تبدیلشان به یک مشتری وفادار و خوشحال فرصت بسیار زیادی وجود دارد که این فروشگاه ها قهوه هایشان را بفروشند.

در ادامه، راهکارهایی برای بهبود بازاریابی و معرفی کسب  و کار خود بخوانید…

  • خود را معرفی کنید

اگر کسب و کار شما نو پا است یا اگر شما چهره های جدیدی در ساعات اولیه روز میبینید زمان آن است که به همه نشان دهید شما آن اطراف هستید و قهوه خوبی برای فروش دارید. استراتژی اصلی شما بر اساس بازارتان متفاوت خواهد بود و ممکن است از آگهی تلویزیونی گرفته تا ایمیل های شخصی مجبور باشید یکی از انتخاب کنید. خواه از طریق ایمیل مستقیم با کد تخفیف یا آگهی رادیویی در شبکه محلی، هدف همچنان ثابت می ماند: افزایش آگاهی از برند شما و مشتریان جدید برای کافی شاپ شما.

  • از رقابت بی مفهوم به دور بمانید

یک هدف حیاتی در بازاریابی این است که کافی شاپ خود را از بقیه جدا نگه دارید. کسب و کار شما دارای ویژگی های متمایزی از رقبایتان است. خواه یک کافی شاپ کوچک که فقط یک میز و صندلی دارد یا یک کلاب بزرگ با موسیقی زنده. اگر وجه تمایزی دارید که شما را از کافی شاپ رقیبتان در این خیابان متمایز می کند بگذارید همه بدانند.

  • از وفاداری مشتریان نگه داری کنید

برای یک کافی شاپ که می‌خواهد موفق باشد نمی‌توان همیشه به مشتریان جدید چشم دوخت. نگه داشتن مشتریان وفادار یک امر حیاتی است و علاوه بر کیفیت قهوه به عوامل دیگری نیز وابسته است. مشتریانتان را با ایده های مختلف ترغیب کنید که دوباره به شما سر بزنند. مثلا کارت های اشتراک به آنها بدهید. یا قهوه رایگان بعد از چند روز پشت سر هم آمدن. و حتی تخفیف روی سایر محصولاتتان. تخفیف های ناگهانی و بدون خبر تاثیر به مراتب بیشتری روی مشتریان می گذارد. اگر روزهای یکشنبه هر هفته به مشتری های ثابتتان اسنک رایگان می‌دهید یک بار هم در روز دیگری از هفته این کار را تکرار کنید که مشتری ها احساس کنند هر روز باید به شما سر بزنند.

  • در ارتباط باشید

انقلاب دیجیتال تاثیر بسیار بزرگی بر صنعت کافی شاپ گذاشته است. مشتریان را ترغیب کنید که آدرس ایمیلشان را به شما بدهند یا حتی شماره تلفن آنها را بگیرید و یا آنها را راضی کنید که اینستاگرام شما را دنبال کنند. از این ابزار به عنوان یک کارمندتان کار بگیرید و آنها را هر از گاهی از اتفاقات کسب وکارتان باخبر کنید. این کار را پشت سر هم انجام ندهید و آنها را کلافه نکنید زیرا باعث بی توجهی به پیام های شما می شود. پست های به موقع می تواند باعث نتایج بسیار خوبی در کسب و کار شما شود.

  • آمار و ارقام را دنبال کنید

تا زمانی که سراغ اعداد نروید نمی توانید بفهمید کسب و کارتان در چه وضعیتی است. اگر در فاز آگاهی دادن از برندتان هستید و توقع دارید ۱۰ درصد به مشتری هایتان اضافه شود، در یک دوره زمانی مشخص مشتری ها را بشمارید و مطمئن شوید که برنامه دارد کار می کند. ممکن است موارد دیگری را بخواهید زیر نظر بگیرید. مثلا اینکه چند نفر از کد تخفیف استفاده کرده اند. مدل های مختلف تبلیغی را امتحان کنید و ببینید کدامیک بیشتر در کارتان موثر است. فارغ از اینکه برنامه تبلیغی شما چقدر خوب باشد تا زمانی که ندانید اثربخش بوده یا نه به دردتان نخورده است.

نظرات

وردپرس: 0
دیسکاز: 0