استراتژی های بازاریابی برای یک کافی شاپ

استراتژی های بازاریابی برای یک کافی شاپ

چطور خدمات کافی‌شاپ یا کافه‌مان را بهتر به مشتریان معرفی کنیم؟

SHARE:

کافی‌شاپ‌ها مواد خوراکی مانند قهوه، چای، دسر و حتی وعده های غذایی سبک را در محیط هایی با چیدمان میز و صندلی سرو می کنند. کافی‌شاپ‌های کوچک و محلی بر ا...

کافی‌شاپ‌ها مواد خوراکی مانند قهوه، چای، دسر و حتی وعده های غذایی سبک را در محیط هایی با چیدمان میز و صندلی سرو می کنند.

کافی‌شاپ‌های کوچک و محلی بر اساس المان هایی خاص می توانند به شهرت برسند و قشر گسترده ای از مشتریان را به سمت خود بکشانند و آنها را به خود وفادار کنند تا آنجا که بصورت روزانه از این مشتریان همیشگی پذیرایی کنند.

راه اندازی و مدیریت یک کافی‌شاپ  به ظرافت و لطفات بیشتری نسبت به سایر شغل های محلی نیازمند است و این ظرافت باعث پایداری بیشتر این شغل و در نتیجه تبلیغات دهان به دهان و حتی دعوت های شخصی توسط مشتریان ثابت می شود.

سرویس دهی مناسب

استراتژی‌های جامع بازاریابی و فروش براساس محصول و توسعه سرویس دهی پایه گذاری می شود. از آنجا که تبلیغات دهان به دهان در مورد کافی‌شاپ‌ها بسیار تاثیر گذار است، کافی‌شاپ‌ها بصورت خاص از سرویس دهی خوب می توانند به یک جامعه بزرگ از مشتریان دسترسی پیدا کنند. سرویس هایی همچون اینترنت رایگان در فضای کافی‌شاپ، در دسترس بودن پریز برق نزدیک هر میز برای استفاده از لپ تاپ، سرگرمی های زنده و چالش های همیشگی و منظم، دورهمی های شاعرانه و خیلی اتفاق های دیگر می تواند در کافی‌شاپ  رخ دهد. اگر در محل شما بیش از یک کافی‌شاپ  وجود دارد، مطمئن شوید شما سرویسی ارائه می دهید که سایرین آن ها را ندارند. بنابراین مشتریان ترقیب می شوند که دوستانشان را برای دیدن این تفاوت ها دعوت کنند.

برنامه هایی برای مشتریان وفادار

این برنامه ها جزو نیازهای ضروری یک کافی‌شاپ  به حساب می آید. این برنامه می تواند به سادگی طراحی یک کارت پستال معمولی باشد که مشتریان دائم با سفارش تعداد مشخصی قهوه آن را دریافت خواهند کرد. البته به کار گیری کارت های چاپی با وجود سادگی ممکن است در آینده شما را درگیر مدیریت ثبت و ردگیری خریدهای مشتریان کند.  سعی کنید همیشه یک گام از سایر رقبا در زمینه برنامه هایی برای مشتریان وفادار جلوتر باشید. یک سیستم حسابداری طراحی و پیاده سازی کنید که به ازای سفارش مقدار معینی توسط مشتری به آنها محصولاتی را به رایگان بدهید.

تبلیغات محیطی

یکی از نکات مهم در مدیریت یک کافی‌شاپ تبلیغات محیطی است. هر کافی‌شاپ ی باید بصورتی طراحی شده باشد که نمای بیرونی آن جلوه‌ ای از نمای داخل باشد. مثلاً استفاده از پنجره های بزرگ( در صورت امکان ) یا استفاده از چند میز و صندلی در فضای بیرونی، قابل مشاهده بودن محل کافی‌شاپ  برای مشتریان گذری، استفاده از تابلوهای متحرک در اطراف کافی‌شاپ ، می تواند در کار شما موثر باشد. انتخاب یک اسم که گویای فضای اصلی کافی‌شاپ  باشد، مثلاً اسمی که تا به گوش برسد نمایانگر فضای کافی‌شاپ  شما باشد بسیار موثر است.

تبلیغات رسانه ای

برای یک کافی‌شاپ  نیازی به تبلیغات دائم رسانه ای نیست. هر از گاهی یک آگهی رسانه ای برای جذب مشتریان جدید لازم است. اطلاعات تخفیف را در رسانه های محلی قرار دهید یا در رسانه‌های اجتماعی پست های قابل چاپ ارسال کنید تا مشتریان با آورن آن پست‌ها از تخفیفات مختلفی برخوردار شوند. فیسبوک، توئیتر، تلگرام و اینستاگرام در ایران از موثر ترین رسانه‌ها هستند. حتی می توانید در صورتی که با سیاستهای کاری شما همخوانی داشته باشد با سرویس های کمک به فروش و ارائه ی پیشنهادهای گروهی برای گسترش کسب و کارتان همکاری کنید.

نظرات

وردپرس: 0
دیسکاز: 0