چرا برنامه های وفاداری مشتریان استارباکس موفق است؟

چرا برنامه های وفاداری مشتریان استارباکس موفق است؟

SHARE:

استارباکس که یکی از بزرگترین کافی شاپ های زنجیره ای دنیاست دارای موفق ترین برنامه وفاداری مشتریان در سراسر آمریکاست.میلیون ها نفر در سراسر دنیا بصورت ...

استارباکس که یکی از بزرگترین کافی شاپ های زنجیره ای دنیاست دارای موفق ترین برنامه وفاداری مشتریان در سراسر آمریکاست.میلیون ها نفر در سراسر دنیا بصورت روزانه قهوه می نوشند و استارباکس در حال پولدارتر شدن بر اساس این موضوع است. برنامه وفاداری مشتریان استارباکس اینگونه است که هر چه افراد، بیشتر به استارباکس بروند بیشتر پاداش میگیرند.

برنامه وفاداری سابق استارباکس که به عنوان برنامه وفاداری طلایی معروف بود قیمتی ۲۵ دلاری داشت و به مشتریان ۱۰ درصد تخفیف در آمریکا ارائه می کرد. این برنامه با برنامه جدید استارباکس که ” پاداش استارباکس من” نام دارد تعویض شد.

این برنامه چطور عمل می کند؟

این برنامه برای همه بصورت رایگان است و مشتریان مبلغی را برای کارتشان اعتبار می خرند و مبلغ هر قهوه را از کارتشان پرداخت می کنند و این حس به آنها دست می دهد که لازم نیست پول نقد بپردازند. هر بار که از استارباکس خرید کنند یک ستاره دریافت می کنند.هر چه تعداد ستاره بیشتری دریافت کنند پاداش بهتری میگیرند. وقتی که مشتریان به این طرح میپیوندند در مرحله خوش آمد گویی هستند و فقط برای تولدشان یک قهوه رایگان دریافت می کنند.

وقتی که مشتریان ۵ ستاره دریافت کنند به مرحله سبز ارتقاع پیدا می کنند. در مرحله سبز، مشتریان به صورت رایگان فنجانشان دوباره پر می شود و وقتی قهوه سفارش می دهند به صورت رایگان شیر و طعم دهنده هایی را دریافت می کنند.  همچنین در صورت خرید کردن دانه قهوه از استارباکس، یک فنجان قهوه رایگان دریافت می کنند.

وقتی مشتریان به ۳۰ ستاره رسیدند به مرحله طلایی وارد می شوند. مشتریان طلایی به ازای هر ۱۵ ستاره یک فنجان قهوه رایگان دریافت می کنند و پیشنهادات مختلفی در زمان های مختلف به آنها ارسال می شود.

اپلیکیشن موبایل

موفقیت طرح وفاداری کاربران همچنین به اپلیکیشن موبایل استارباکس هم رسیده است. با این اپلیکیشن، مشتریان می توانند مبلغ هر قهوه را بپردازند و از تعداد ستاره های حسابشان باخبر شوند. بیش از یک میلیون نفر از اپلیکیشن موبایل استارباکس استفاده می کنند. همچنین پیشنهادات ویژه از طریق اپلیکیشن به اطلاع مشتریان می رسد.

البته در ابتدای معرفی این طرح مشکلات زیادی بوجود آمد. پیچیده بودن این طرح یکی از علت هایی بود که مهمانداران استارباکس در ابتدا بصورت کامل آموزش دیدند که چگونه برای مشتریان این طرح را توضیح دهند. ناگفته نماند که رایگان بودن ورودی به این طرح نیز از عوامل موثر در فراگیر شدن این طرح بود.

اپلیکیشن موبایل استارباکس به فراگیر شدن این طرح نیز کمک کرد. افرادی که در صف پرداخت وجه بودند سایرین را میدیدند که با تلفن همراه اقدام به پرداخت می کنند و آنها هم ترغیب شدند که از این روش استفاده کنند. طرح وفاداری مشتریان به یکی از مهم ترین عواملی تبدیل شده که مشتریان دائم به استارباکس سر بزنند. زیرا آنها دنبال ستاره بیشتر هستند.

نظرات

وردپرس: 0
دیسکاز: 0